פרוייקט חברתי

ייחודה של מסעדת ליליות הוא במיזם החברתי שפועל במסגרתה מזה עשור ומהווה הכשרה, מתן כלים והשראה לבני נוער בסיכון – נוער שנפלט ממערכת החינוך –  להאמין כי ביכולתם ליצור לעצמם קריירות בענף המסעדות.

בשיתוף עם עמותת עלם, העמותה לנוער במצבי סיכון, מסעדת ליליות מכשירה ומעסיקה כל שנה  כ – 20 בני נוער אשר רוכשים הדרכה, ליווי ותעסוקה לתקופה של עד שנה וחצי.

בעזרת צוות המסעדה והמטבח, הניחן בכישורים מקצועיים ובמודעות חברתית גבוהה, ובחסות ליווי וטיפול סוציאלי צמודים, עוברים בני הנוער הכשרה מעמיקה במקצועות הטבחות. הכשרה זו מקנה להם מקצוע מבוקש בענף המסעדנות ומציידת אותם לראשונה בחייהם בכלים להשתלבות בחברה כאזרחים תורמים.

פתיחת ליליות BAKERY אפשרה את הרחבת הפרויקט החברתי בשני אופנים. האחד הוא בהרחבת התוכנית וקליטת נערים ונערות נוספים והשני הוא האפשרות להרחיב את ההכשרה גם למקצוע הקונדיטוריה והאפייה.

ההתייחסות לנוער היא כאל עובדים מן המניין, הם מקבלים שכר מלא על עבודתם במסעדה ונדרשת מהם אותה רמת מחויבות שנדרשת מעובד רגיל, לצד רגישות והבנה על מנת לעזור להם ליצור לעצמם את הדרך להצלחה.

מחקר מעקב אודות בוגרי הפרויקט, שנערך במרץ 2008 על ידי ד"ר אהרון יורק מאוניברסיטת בר-אילן, מצביע על שיפור משמעותי במצבם בעקבות ההכשרה שעברו בליליות. רובם הפכו לאזרחים עצמאים ומועילים ומחציתם אף הצליחו להשתלב במסעדות מובילות במפת הקולינריה הישראלית.